Er du studerende og nysgerrig på rekruttering og HR? Så har vi måske studiejobbet til dig!
Hos StudentConsulting søger vi en studentermedhjælper til vores kontor i Nordhavn, hvor du bliver en vigtig del af vores rekrutteringsteam. Du får mulighed for at få hands-on erfaring med rekruttering, prøve kræfter med forskellige opgaver og samtidig blive en del af et socialt og ambitiøst team.
Hvad kommer du til at lave?
Du kommer til at assistere vores rekrutteringskonsulenter og får blandt andet mulighed for at arbejde med:
Du får ikke bare lov til at kigge med fra sidelinjen. Vi giver dig ansvar og mulighed for at udvikle dine kompetencer inden for HR og rekruttering. Du får erfaring, som du kan tage med dig videre i både dit studie og din karriere.
"Jeg har personligt haft en fantastisk tid hos StudentConsulting – både fagligt og socialt. Jeg trives i et job, hvor jeg får ansvar, og hvor arbejdsopgaverne varierer. Det fik jeg i høj grad hos StudentConsulting."
– Line, tidligere studentermedhjælper
Hvem er du?
Vi forestiller os, at du:
Du behøver ikke have erfaring fra rekruttering i forvejen. Det vigtigste er din motivation og lyst til at lære.
Praktisk
Du arbejder som udgangspunkt ca. 15 timer om ugen, fordelt på 2 eller flere dage. Arbejdstiden ligger primært inden for normal kontortid.
Lyder det som noget for dig? Så send os dit CV og en ansøgning via linket i annoncen.
Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte rekrutteringsansvarlig Emma Jepsen på emma.jepsen@studentconsulting.com.
Vi glæder os til at høre fra dig!
I overensstemmelse med gældende GDPR-regler modtager vi ikke ansøgninger eller CV’er via e-mail. Vi beder dig i stedet ansøge via vores rekrutteringssystem, så dine oplysninger behandles sikkert og i overensstemmelse med databeskyttelseslovgivningen.
Keywords: Studentermedhjælper, Studerende, HR, Rekruttering, København
Prisbelønnede StudentConsulting er et af Skandinaviens største og førende rekrutterings- og bemandingsvirksomheder med fokus på unge i starten af deres karriere. Takket være vores omfattende netværk og mangeårige erfaring har vi besat over 25 500 job det seneste år. At arbejde ekstra i studietiden er en fantastisk mulighed for at skaffe arbejdsmarkedserfaring og gøre dig mere attraktiv på arbejdsmarkedet, når du er færdig med studiet. For ikke at tale om det ekstra tilskud det giver till studiekassen. Vi tilbyder interessante og udfordrende stillinger indenfor områder såsom it, teknik, økonomi, administration, HR, markedsføring, kundeservice, salg, industri, produktion og logistik. Find din fremtid på: www.studentconsulting.com